Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárának Közleményei 3 kötete: Fekete Gézáné: Az Akadémia 1831-1858 között alapított jutalomtételei és előzményei. Náday Károly-Sáfrán Györgyi: Történeti kutatások Kufsteinben. Czuczor Gergely rabsága. Rolla Margit: A fiatal Kafka Margit.+ Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárának Kéziratának Katalógusai 1 kötete: F. Csanak Dóra: Fülep Lajos kéziratos hagyatéka. Ms ...
Pintér Jenő: Magyar irodalomtörténete. Képes kiadás. I.-II. Budapest., 1928, Franklin-Társulat, 389+330 p. Kiadói papírkötésben, kopottas, kissé foltos borítóval.
Kincseskönyv. II-III. kötet. Gyakorlati tanácsadó a mindennapi élet természettudományi és technikai kérdéseiben otthon és a ház körül. Szerk.: Dr. Aujeszky László, és Dr. Gombocz Endre. Bp., 1941, Királyi Magyar Természettudományi Társulat, VII+559+IV+672 p. Kiadói félvászon-kötés, kopottas, kissé foltos borítóval, a II. kötet gerince sérült.
Báró Eötvös József Összes Munkái XVI-XVIII: XVI.: A Nemzetiségi kérdés. XVII.: Kisebb politikai cikkek. XVIII.: Költemények színművek. Bp.,1903,Révai-Testvérek. Kiadói aranyozott, festett szecessziós egészvászon-kötés, mintázott lapélekkel, kisebb kopásokat leszámítva jó állapotban.