Barát Béla - Éber László - Felvinczi Takács Zoltán: A művészet története. Bp., 1939, Dante. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborító megviselt állapotban, szakadozott, ragasztott.
Homér Lajos: Keleti miniaturák. Ars Mundi VII. Budapest, é.n., Officina. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas, kissé sérült gerinccel, fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Jó állapotban.
Blaha Lujza emlékalbum. Blaha Luja élete és művészete. Kortársai, a jelenkor szinészei és drámaírói, Magyarország legkiválóbb irói és művészei közreműködésével szerkesztette Porzsolt Kálmán. Bp., 1926, Arany János ny. 240 p. Számos szövegközti fényképpel illusztrálva. Kiadói félvászonkötésben. A hátsó borítótábla kartonja, nagyon enyhén nedvességtől hullámos.
Palágyi Menyhért: Székely Bertalan és a festészet aesthetikája. Nemzeti Festészetünk I. Bp., 1910, Eggenberger-féle Könyvkereskedés. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
Rédey Tivadar: A Nemzeti Színház története. Az első félszázad. Budapest, 1937, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 405 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Cs. Gergely Gizella-Haáz Sándor: Udvarhelyi varrottasok. Szentimrei Judit előszavával. Bukarest, 1977, Kriterion, 31 p.+57 t. Kiadói félvászon mappában, kopottas mappával, de egyébként jó állapotban.