Suse La Chapelle-Roobol: A kis Makrancos, mint nagymama. Fordította: Kövér Ilma. Bp.,é.n.,Athenaeum. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé laza fűzéssel.
Demény Dezső: A trifolium vagy három jómadár kalandjai. Bp.,1913, Franklin. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, sérült gerinccel. Az elülső borítón: "Jutalomkönyv", a jutalmazott részt kitöltötték, a könyvben a jutalmazottnak járó emléklappal.
Sziráky Judit: A csillagvadász. Fazekas Lajos rajzaival. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, kissé kopott borítóval, jó állapotban.
H. Becher Stowe: Tamás bátya kunyhója. I-II. kötet (teljes). Angolból átdolgozta Darvai Móric. Budapest, é. n. Lampel Róbert. 179 [1] p. 12 t.; 185 [1] p. 8 t. A két kötet egységes, kiadói, díszesen aranyozott és festett egészvászon-kötésben.