Garai Attila (szerk.): A természet ABC-je. Családi kérdezz-felelek. Bp., 1995, Reader's Digest Válogatás. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Dr. Topinard Pál: Az anthropológia kézi könyve. Bp., 1881, Kir. Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Lambrecht Kálmán: Az ősember. + Az ősember elődei. Ősvilágok élete. Bp.,1926-1927, Dante. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítókkal, az egyik kötet fűzése laza.
Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára Átdolg. és kibőv. Czirbusz Géza. V. kötet II. rész A Déli, Közép, Északi és Keleti Európának plasztikája és az Európai Földség politikai leírása. A nyugoti földségek. A szövegbe nyomott számos ábrázolattal. Nagybecskerek, 1903, Pleitz Fer. Pál. Korabeli, erősen sérült félvászon kötésben.
E. N. da C. Andrade-Julian Huxley: Mi történik körülöttünk. Bp.,é.n.,Singer és Wolfner. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötés, kiadói szakadt, hiányos, sérült papír védőborítóban, de belül jó állapotban.
Tangl Harald: A hormon és az ember. A búvár könyvei. VI. kötet. Bp., é.n., Franklin. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, hiányos papír védőborítóban.
A természet világa sorozat 2 kötete, I. A csillagos ég.; II. A légkör. Bp.,1938-1942., Kir. Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói félbőr-kötésben, jó állapotban
Kenyeres Emlékkönyv. Dr. Kenyeres Balázs egyetemi nyilvános rendes tanár negyven éves tanári működése alkalmából tisztelői, tanítványai és munkatársai által írt közlemények. Bp.,1935, Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Törvényszéki Orvostani Intézete. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, kissé sérült gerinccel, kissé foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.