Schweden. Írták: Selma Lagerlöf, Carl Grimberg, Carl G. Laurin, Verner von Heidenstam, Esaias Tegnér, Gustaf Fröding. Stockholm, 1917, P. A. Norsted&Söners Förlag. Egészoldalas színes képekkel, és egy térképpel illusztrált. Német nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Budapest Műemlékei I. kötet. Szerk.: Pogány Frigyes. Írták: Horler Miklós, Entz Géza, Gerevich László et alii. Magyarország Műemléki Topográfiája IV. kötet. Szerk: Dercsényi Dezső. Bp., 1955 , Akadémiai Kiadó. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. I.kötet. Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Részben Vágó Bertalan a M.Á.V. fényképésze. A kereskedelemügyi m. kir. ministerium pártfogása mellett, a m. kir. államvasutak és az ezredéves országos kiállítás igazgatóságának megbízásából és közreműködésével kiadja Laur...
Vegyes könyvtétel, 2 db: Francesco Roncalli: Vatican city. Vaticana, 1989, Monumenti, Musei e Gallerie Pontificie. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés. A vatikán. Francesco Papafava gondozásában. Francesco Margiotta Broglio előszavával. Bp.,1989, Corvina. Kiadói papírkötés.
Dr. Bendefy-Benda László 2 munkája: Magyar utazók Afrikában. I. kötet: Felfedezők. Zolnay Lóránd rajzaival. Afrika meghódítása. Zolnay Lóránd rajzaival. Bp., 1934, Magyar Etiópiai Expedíció Országos Bizottsága. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
Gellér Katalin-Gara György: Avignon. Bp., 1983, Corvina. Gazdag egészoldalas fekete-fehér és néhány színes képpel. Kiadói kartonált papírkötés, néhány helyen tollas bejegyzéssel.
Woerl's Reiseführer: Prag und Umgebung. XIX. Auflage. Térképpel, hozzá egy villamosjegy és egy számolócédula. Papírkötésben, jó állapotban. / With map and with a tram ticket