1956 Magyarország népe! Magyar Dolgozók Pártjának központi vezetőségének röplapja, benne az 1956. okt. 28.-án megválasztott vezetőség névsorával (Kádár János, Apró Antal, Kiss Károly, Münnich Ferenc, Nagy Imre, Szántó Zoltán), foltos, szakadt. 29x21 cm
1956 Vegyes 1956-os újság tétel, db: Szabad Szó. 1956. okt. 31. (x2) 24. évf. 1. sz., Magyar Függetlenség. 1956. okt. 31. I. évf. 3. sz., Irodalmi újság 1956. nov. 2. VII. évf. 43. sz, Népszava. 1956. okt. 30-31. 84. évf. 256-257. sz. Változó állapotban, a Népszava egyik száma ragasztott, a másik sérült, hiányos.
1956 Szabad Magyar Rádió. A Rádió Forradalmi Munkástanácsának a lapja. Szerk.: Tóth György. 1956. okt. 30. Bp., Athenaeum, sarka leszakadt, apró lyukkal.
1958 Magyar Grafika, II. évfolyam 1958. 6. sz. Szerk.: Lengyel Lajos. Bp., 1958, Műszaki,(Nyomdaipari Tanulóintézet-ny.) Rengeteg szövegközti és egészoldalas illusztrációval. Kiadói papírkötés, kopottas borítóval, az elülső kötéstáblán hosszában gyűrődés, törés. Megjelent 3500 példányban. Az 1948-as államosítás tízéves évfordulója alkalmára kiadott a magyar nyomdákat gazdag illusztrációs anyagga...
1960 A Szolnoki MÁV Labdarúgó Szakosztályának Képes Híradója. 50 éves a Szolnoki MÁV SE. Szolnok, Szolnoki MÁV Sport Egyesület labdarúgó szakosztályának propaganda bizottsága, szakadozott, foltos, 24 p.
1961 Keresztury Dezső: Horváth János (1878-1961.) Magyar Nyelv. 1961. Június. LVII. évf. 2 sz. 126-134 p. Keresztury Dezső (1904-1996) író, lapszerkesztő saját kezű dedikációjával Horányi Mátyás (1928-1995) irodalomtörténésznek a Magyar Nyelv egy cikkén.