Hermann Sudermann: Es lebe das Leben. Drama in fünf Akten. Stuttgart-Berlin, 1902, J. G. Cotta'sche Buchhandlung. Dritte Auflage. Átkötött egészvászon-kötés, német nyelven. Navratil Dezső fül-orr gégész orvos névbejegyzésével, és felesége Hegedűs Rózsa ex libris-szel./ Linen-binding, in German language.
Mai magyarok régi magyarokról. Összeáll. Fejtő Ferenc. Bp., [1936], Szép Szó-Cserépfalvi. A Szép Szó könyvnapi kiadványa. József Attila A Dunánál c. versének első közlésével, valamint Móricz Zsigmond, Babits Mihály, Kassák Lajos, Ignotus Pál, Fejtő Ferenc, stb. írásaival. Kiadói egészvászonkötésben, kissé foltos borítóval, kissé sérült kötéssel, ceruzás bejelölésekkel.
Schöpflin Aladár: A magyar irodalom története a XX. században. Bp., 1937, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.