Móricz Zsigmond: Vidéki hírek és más elbeszélések. Bp., 1917, Táltos Kiadása. Első kiadás! Haranghy Jenő illusztrációival. Átkötött egészvászon kötés. Jó állapotban.
1943 A Magyar Királyi Postamesterek és Postamesteri Alkalmazottak Országos Önsegélyező és Nyugdíjegyesületének hetvenöt éve 1867-1942. Budapest, 1943, Magyar Királyi Postamesterek és Postamesteri Alkalmazottak Országos Önsegélyező és Nyugdíjegyesülete. Aranyozott egészvászon kötésben, szép állapotban.
Vázsonyi Vilmos beszédei és írásai II. kötet: A beszédeket, írásokat összegyűjtötte és korrajzi bevezetésekkel, kísérő jegyzetekkel ellátva, sajtó alá rendezte: Dr. Csergő Hugó és Balassa József. Bp., 1927, Országos Vázsonyi-Emlékbizottság. Kiadói kissé kopottas aranyozott félbőr kötés. Jó állapotban.
Radó Antal: Idegen költők albuma. Műfordítások a XIX. század lyrájából. Bp., 1891, Lampel Róbert. Díszes, kicsit megviselt, félig elváló vászonkötésben.
Révai Nagy Lexikona I-XXI.+ Kiegészítő I. kötet. Hasonmás kiadás. Teljes sorozat! Kiadói, egységes, gerincén aranyozott vászonkötésben, az elülső táblán vaknyomásos díszítéssel. Szép állapotban!
Tóth Kálmán (1831-1881): Tóh Kálmán költeményei. Kiadta Nagy Ignác. Pest, 1854, Beimel J. és Kozma Vazul, 1 t.+184+6 p. Kiadói félvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval, de belül jó állapotban. Tóth Kálmán költő, dráma- és újságíró, politikus, MTA tag verseskötete. Ritka! Első kiadás.
Salamon Béla: Hej színművész!... Bp., 1939, Szerzői kiadás. Első kiadás! Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben, megviselt állapotban. kissé kopottas, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé sérült kötéssel a 32-33. oldalaknál. A szerző által dedikált!
Katona József: Bánk bán. Magyar Remekírók. Pest,1862, Heckenast, 242 p. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, sérült, javított gerinccel, kopott borítóval, az arckép hiányzik.