Soros György: A nyílt társadalom vagy a globális kapitalizmus megreformálása. Fordította: Nagy Mária. Bp.,2001,Scolar. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Giovanni Boccaccio Dekameronja. Teljes fordítás életrajzzal, jegyzetekkel. Készítette Dr. Bokor János. Brassó, 1909, Brassói Lapok-ny. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
2 db Ady Endre könyv: Vallomás a patriotizmusról. Cikkek. Bukarest,1957,Állami Irodalmi és Művészeti Kiadó. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos gerinccel, kissé kopott borítóval. Poéta és publikum. Publicisztikai gyűjtemény. Bukarest, 1967, Irodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé foltos papír védőborítóban.
Vörösmarty Album. Műmellékletek nélküli, népszerű kiadás. Bp.,1909, Wodianer F. és Fiai. A lapok tetején szecessziós könyvillusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopottas aranyozással,
Gaál Damascen: Költészeti koszorú. A szegedi Kisdedóvó Intézet javára. Szeged, 1847, Grünn János, 256+4 p. Papírkötésben, szakadozott, foltos, sérült gerinccel, rossz állapotban.
Das zweite Buch der Ernte aus acht Jahrhunderten deutscher Lyrik. Szerk.: Vesper, Will. Ebenhausen, 1910, Wilhelm Langewiseche-Brandt (Die Bücher der Rose 12.). Vászonkötésben, jó állapotban.