Ugo Foscolo (1778-1827): Jacopo Ortisz utolsó levelei. Bp., 1851, Eisenfels és Emich-ny., 150+2 p. Első kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kissé kopott borítóban, foltos lapokkal.
Katalog der Älteren Pinakothek zu München. München, 1922, Carl Cerber-ny. Német nyelven, fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés./ Paperbinding, in German language.
Az Én múzeumom sorozat 3 füzete: Néray Katalin: Madarász-Székely-Lotz+Szabó Júlia:Courbet-Daumier-Meunier., Hárs Éva: Csók, Koszta, Rudnay. Bp.,1965-1969, Képzőművészeti Alap. Kiadói papírkötés, az egyik foltos.
Lyka Károly: A táblabíró világ művészete I-IV. (Két kötetben.) Nemzeti Irodalmunk mesterei. Bp., 1922, Singer és Wolfner. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben.