Tolnai A világháború története 1914-1918 I-X. Diplomáciai okiratok, hivatalos jelentések, szemtanuk hiteles följegyzései és eredeti adatok nyomán. Több szász képpel, eredeti felvételekkel, és térképekkel. Bp., é.n. [1928-1931], Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállat Rt. Teljesen átdolgozott, második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, az I. és II. kötet borítója kopott, a többi kissé kop...
Magyar hősök. 1914-1916. Szerk.: Tábori Kornél. Bp.,é.n, Pesti Napló, ("Jókai" Nyomda Rt.), 192 p. +4 (színes táblák)+ 2 (két kihajtható tábla, az egyik térkép) t. Rengeteg fekete-fehér fotóval. Javított gerincű illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, javított kötéssel, a 177-178. oldalt rossz helyre kötötték be a 190-191. oldalak közé, néhány lap szakadozott, néhány lap foltos.
Victor Laverrenz: Deutschland zur See. Bilder aus dem deutschen Kriegsschiffleben. Berlin,é.n.,Meidinger's Jugendschriften Verlag. Negyedik, teljesen átdolgozott. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Magyar nyelvű újságokból a könyv témájába vágó fotókat ragasztottak. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel./ Linen-binding, worn cover, with repaired spine, with blac...
Admiral Scheer: Deutschlands Hochseeflotte im Weltkrieg. Persönliche Erinerungen. Berlin,(1937),Verlag Scherl, 386 p. Fekete-fehér fotókkal, ábrákkal, térképekkel illusztrált. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban, műanyag védőfóliában./Linen-binding, with little bit damaged paper cover, in plastic cover, in German language, with black-and-white phot...
Demjén József: Hadszíntér: Földközi tenger. Hadszínterek 1. Az olasz-görög és Líbiai háború térképével. [Bp.,1941,]Szerzői kiadás, 16 p. Kiadói papírkötés, egy kivehető melléklettel, a melléklet szakadt, egy korabeli újságkívágással.
A szabadságharc kilenc nagy csatája. Than Mór csataképei. Görgey Artúr, Görgey István, Klapka György, Leiningen-Westerburg Károly, Máriássy János csataleírásai. Válogatta: Katona Tamás. Az utószót Cennerné Wilhelmb Gizella, a képmagyarázatokat Barczy Zoltán írta. Bp.,1978, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Kriegsalmanach. 1915. Leipzig,1915,Erschienen im Insel-Verlag. Német nyelven. Kiadói papírkötésben, kissé sérült gerinccel, a hátsó borítón kis folttal.
Bártfai Szabó László: Az utolsó emberig. Egy csapatparancsnok visszaemlékezései a Don menti harcokra. Bp.,1988, Szerzői kiadás, (Szombathely, Sylvester János-nyomda.) Kiadói papírkötésben.