G. Sz. Rilejev-P. K. Krüger-V. N. Kazakov- B. I. Vilkevics: A diesel-villamosmozdonyok üzeme és a diesel-vontatás. Bp.,1954, Közlekedési Kiadó. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval. Megjelent 760 példányban.
Dr. Erdélyi Tibor-Maráz Béla-Trencséni Zsigmond: Vasúti vontatójárművek üzeme és üzemi berendezései. Bp.,1979, Műszaki. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban. Megjelent 1300 példányban.
Párkai István: Motorkocsik és motormozdonyok. Bp.,1954, Tankönyvkiadó. Átkötött kopott félvászon-kötés. Megjelent 500 példányban. Mezei István (?-2015) gépészmérnök, MÁV főtanácsos, vasúti szakíró, vasúttörténész névbejegyzésével.
Ernst Kreissig: Theoretisches aus dem Waggonbau. Berlin,(1925),Laubsch&Everth. 3. kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült gerinccel. Mezei István (?-2015) gépészmérnök, MÁV főtanácsos, vasúti szakíró, vasúttörténész névbejegyzésével.
Lovas József-Mezei István-Zádori István: Villamosmozdony-vezetők zsebkönye. Bp.,1986, Műszaki. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban. Az első kiadás változatlan utánnyomása.
Die Entwicklung der Lokomotive. Im Gebiete des Vereins Deutscher Eisenbahnverwaltung. Tafeln zum I. Band 1835-1880. München-Berlin, 1930, R. Oldenbourg. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, német nyelven.