The Cunard Turbine-driven Quadruple-screw Atlantic Liner "Mauretania." Constructed by Messr, Swan, Hunter, and Wigham Richardson, Limited Wallsend-on-Tyne. Enginged by The Wallsend Slipway and Engineering Company, Limited, Wallsend-on-Tyne. Bp.,1907, Offices of "Engineering, " 12+56 p.+XXXVIII t. Angol nyelven. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, ábrákkal, és fekete-fehér egészoldalas képtáblákkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.
Mladiáta János (1880-1957) hajóépítő, haditengerész tulajdonosi névbélyegzőjével./
Half-leather-binding, with worn cover, but the other things are okay. With lot of black-and-white photographs, in English language.
With the owner stamp János Mladiáta (1880-1957) hungarian (1880-1957) shipbuilding engineer, navy officer.
1813 Az udvari kereskedelmi bizottság rendelete a folyami közlekedésről, miszerint kizárólagos privilégiumot kap az, aki olyan teherszállító gőzhajót épít, ami igavonó állat nélkül képes a folyóvízben felfelé haladni. 4p.
Hamburg-Amerika Linie :Mittelmeer-Fahrten. Nagyméretű képes album. 219 képpel. + beragasztva néhány hajó képe és bélyegzőlenyomata. Aranyozott, festett egészbőr kötésben. / Album of the Mediterranian Sea lines of the Hamburg Amerika LInie. In large leather album, with 219 images. 33x26 cm