1865 Német nyelvű, kézzel írt szakácskönyv, a címlapon a lejegyző nevével, Sternberg, 1865. Junius 20, két korabeli kopott félbőr-kötésű füzetben, a a füzetek végén tartalomjegyzékkel, kézzel számozott oldalakkal, néhány üres oldallal, foltos lapokkal, 145+3+173+7 p.
1872 Viola Imre: Szabad királyi Pest város tekintetes közgyűléséhez írt a városi vízvezetéki mű vizsgálatára kőzgyülésileg kiküldött bizottmány jelentése, 29+2 p.
1890-1901 Széher Mihály (1817-1889) ügyvéd, királyi tanácsos, pesti képviselő 1877-es címeres levelének 1890. évi hivatalos német nyelvű másolata, 50 kr. okmánbélyeggel.+dr. szalóki Navratil Imre (1833-1919) orvos, füll-orr gégész, egyetemi tanár nemesi lajstromba vételi hataráozata
1898-1936 Zalacsányi Bogyay család hagyatéka: Bogyay Elemér keményhátú fotója (Bp.,Strelisky, karcos, kopott), Bogyay Elemérné fényképes MÁV félárú jegy váltására jogosító arcképes igazolvány, Bogyay család grazi leánynevelő intézetben készült fotói (keményhátú fotó, 2 db fotólap), összesen 5 db, változó állapotban, fotók mérete: 20x11 cm és 9x15 cm közötti méretben.
1901-1946 Vegyes papírrégiség tétel, db, meghívók (3 db, 1927, műegyetemi Technikus-bál, esküvői meghívók), névjegykártyák (2 db), 3 db okirat, szolgabíró választásnál szavazatra biztató röplapok, (2 db, Kiskunfélegygáza, Ráckeve, 1901), a budai Szent Imre Collegium programmja és háziszabályai, "Magyar Jövő" ifjúsági irodalmi lap kiáltványa (1919), Athenaeum irod. titkár, Polgár Géza saját kezű s...
1905 Jurista bál táncrendje. A Budapesten felállítandó Mátyás király szobor alap javára rendezett Jurista bál táncrendje, 1905. február 25. Ő császári és király fenségeik Izabella és Auguszta főhercegasszonyok védnöksége alatt. Benne a nevek egyszerű felsorolása helyett a bálon szereplő hölgyek fotóival, alatta nevekkel, díszes, címeres lapszéli keretben. Készült Brust Béla Műintézetében, Bp. Aran...
1905-1944 Zsigmondy Béla (1848-1916) magyar gépészmérnök, hídépítő, mélyfúrási szakértő levelezése , 37 db levelezőlap, egy Zsigmondy Béla által elküldött, a többit neki küldték különféle cégek, egy részén Horthy Miklós Dunahíd (Petőfi-híd) bélyegzéssel vagy a tárgyban íródott.
1909 Tisztelt Választóim! Batthyány József (1858-1922) földbirtokos, országgyűlési képviselő beszámoló beszédre invitáló röplapja, foltos, üvegezett, fa keretben, röplap: 25x20 cm, keret: 36x28 cm.