Jókai Mór összes művei sorozat 2 kötete. Nemzeti Kiadás. LIV.,LV. kötetek: Az élet komédiásai. I-II. kötet. Bp.,1912, Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés,kissé sérülésekkel a gerinceken (az egyik az alsó sarkánál, a másik felső sarkánál), egyébként jó állapotban.
Egy marék búza. Elbeszélések. Szerkesztette és bevezetéssel ellátta Szíj Rezső. (Bp.), 1943, Misztótfalusi, (Pápa, Főiskolai Nyomda-ny.), 151 p. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a borító sérült, hiányos, és az első 4-5 lap széle sérült, felvágatlan lapokkal.
Olcsó könyvtár 3 kötete:
Két házaspár. Vígjáték Picard után. Fordította Csiky Gergely.
Berczik Árpád: Nézd meg az anyját.
Gyulai Pál: Jó éjszakát.
Bp., 1885-1922, Franklin-Társulat. Kiadói papírkötésben, változó állapotban, többnyire szakadozott borítóval, az egyik kötet gerince javított.
Kolligátum, öt különféle munkából, közte egy első kiadású, korai Eötvös József munkával:
[Eötvös József] B.E.J.: A házasulók. Pest, 1833, Hartleben Konrád Adolf,(Buda, M. Kir. Egyetem Betűivel,) 119 p. Az eredeti litografált címlapot is bekötötték, de az alsó szélén vágott.
Beaumarchais: Figaro házassága vagy egy napi boldogság. Vígjáték 5 felvonásban. Fordította: Paulay Ede. Bp.,1877, Franklin, 240 p. Egy lap kijár (17/18.), az utolsó oldalon kis folt.
Beaumarchais: A sevillai borbély vagy haszontalan elővigyázat. Fordította: Paulay Ede. Bp.,1881, Franklin, 143 p. Egy lap kijár, (143 p.)
Berczik Árpád: Nézd meg az anyját. Bp., 1885, Franklin, 121+6 p.
Berczik Árpád: Az igmándi kispap. Bp., 1883, Franklin, 160 p.
Átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel.
Dr. Meszlényi Antal: A magyar jezsuiták a XVI. században. Szent István Könyvek 92. Bp, 1931, Szent István-Társulat. Kiadói papírborítóban, intézményi bélyegzővel, a hátsó borító alsó sarka kissé sérült, kissé hiányos.
Horváth István: Magyar irodalom története. Magyar Irodalmi Ritkaságok 28. sz. Bp.,(1934), Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, részben felvágatlan lapokkal, az elülső borító leszakadt a könyvtestről, a gerince kissé hiányos.
Medgyesi Pál: Lelki ábéce. Magyar Irodalmi Ritkaságok 46. sz. Bp.,(1940), Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, a borítója leszakadt, a gerince hiányos, az utolsó négy lap elvált a könyvtesttől.
Dr. Meszlényi Antal: A magyar katholikus egyház és az állam 1848/49-ben. Szent István Könyvek 58. Bp, 1928, Szent István-Társulat. Kiadói papírborítóban, a hátsó kötéstábla sérült, kissé hiányos.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.