Werner Géza Kázmér: A siker receptkönyve. Bp.,(1942),Farkas Testvérek-ny., 159+1 p. Számtalan kreatív, igényes illusztrációval ellátva. Kiadói papírkötés, a hátsó borító szélén sérüléssel. Benne Schuler József Rt. Turán Irón, ceruza-alakú reklám-könyvjelzőjével. Kereskedelmi reklám tanácsok.
Heinrich Heine: Buch der Lieder. Leipzig,é.n, Adolf Titze. Német nyelvű, P. Thumann képeivel illusztrált kiadás. Kiadói aranyozott vörös egészvászon kiadás, aranyozott lapélekkel, foltos lapokkal./
Gilt red linen-binding, with gilt sheet edges, with P. Thurmann's illustrations, with spotty pages, in German language.
Kisfaludy Károly versei. Magyar Remekírók. Bp., 1878, Franklin, 240 p. Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, a képtábla és az elülső szennylap hiányzik, kissé foltos borítóval.
Yvette Guilbert: A deszkák hősei. Bp., 1904, Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói festett, illusztrált szecessziós egészvászon-kötés, Kner Vilmos-kötés, kopottas borítóval, az elülső szennylap és a címlap hiányzik.
Jókai Mór művei sorozat 41 kötete. (1-6,8-12,16-17,19-20,23-36,38-40,42-50 kötetek. Hiányzik: 7,13-15,18,21-22,37,41 kötetek.) Bp.,1907-1911, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott, festett szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopott borítókkal, gerincekkel, 19.-20.,23-24. kötetek alsó lapszélei foltosak, hullámosak.
Biró András: Élő beszéd. Versek. Bp.,1946, Egyetemi Nyomda, 48 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
Biró András (1923-2016) magyar író, költő, újságíró, műfordító első verses kötete.
Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló jubileumi ajándéka előfizetőinek. Bp.,1930, Pesti Napló. Rengeteg képpel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, Jó állapotban.
G. Büttner Júlia: Rózsák könyve - hazai s külföldi írók műveiből. Összeállította: - -. Bp.,[1866],Grill Károly, (Prochaska Károly-ny.,)251+VIII p.+ 6 (litográfia) t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopottas borítóval, egy lap és egy illusztráció kijár, 115. oldalon egy címke maradványaival, 6 illusztráció hiányzik.