Föld Mátyás emlékiratai. Mindenki benne van. Bp., 1941, (Kispest, Faragó Imre Nyomdája.) Kiadói papírkötés, a borítója foltos, a gerince sérült, a borító egyik sarka hiányos.
A szerző által dedikált.
Ifj. Fekete István: Emlékek gyalogútján. Történetek a régmúltból és a közelmúltból. Összeállította: Tarbay Ede. Bp.,2006, Szent István Társulat. Kiadói kartonált papírkötés.
Fekete István: Pepi-kert. A Szarvasi Arborétum Története és leírása. Ajka, 1989. Fekete István Irodalmi Társaság. Első kiadás! Egészvászon kötésben, szakadt papír védőborítóval.
Kölcsey Ferenc válogatott munkái. Bevezetéssel ellátta Jancsó Benedek. Remekírók Képes Könyvtára. Bp.,(1903),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), 1 t.+XXIV+327 p. Korabeli átkötött félbőr-kötés, volt könyvtári példány, kopott gerinccel és borítóval, az elülső kötéstábla kötése kissé sérült, bejegyzésekkel.
Bayer József: Shakespeare drámái hazánkban. I-II. kötet. (Egybekötve.) Bp.,1909, Kisfaludy-Társaság,(Franklin-Társulat-ny.), XVI+746+XII+385 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, a gerincén hiányos címkével, kissé kopott borítóval, jó állapotban. Egyetlen kiadás.
Jenei Gyula: Ha kérdenéd. Parnasszus Könyvek. Új Vízek. XXVI. Bp.,2006, Tipp Cult. Kiadói papírkötés. A szerző, Jenei Gyula (1962-) által Barna Imre (1951-) József Attila-díjas magyar műfordító, kritikus, Európa Kiadó (2008-2013) igazgatójának, Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesületének elnökének részére dedikált példány.
Nógrádi Gábor: Segítség, ember! Cakó Ferenc rajzaival. Bp.,1995, Press-Contact. Kiadói papírkötés. Beragasztott cetlivel a címlapon, rajta nyomtatott szöveggel, rajta a szerző, Nógrádi Gábor aláírásával.
Nagy Endre: Hajnali beszélgetések Lukits Miklóssal. Bp.,én.,Genius, (Kunossy-ny.), 157+3 p. Első kiadás! Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, volt könyvtári példány.