Breita, Otto: Oskar Kokoschka, vom Erlebnis im Leben. Salzburg, 1976, Verlag Galerie Welz. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Don Péter-Lovas Dániel-Pogány Gábor: Új magyar művésznévtár I-II. kötete (A-K, L-ZS), h. n., 2006, DecoArt Könyvek. Kiadói kartonált papírkötésben, az I. kötet gerincén sérüléssel, a borítók kissé kopottak, karcosak.
Ferenczi Frigyes: Színművészet (tanulmányok). Szeged, 1914, Bartos Lipót. A szerző dedikációjával a Délmagyarország szerkesztősége részére. Hozzákötve: Szmollény Nándor: Tanulmányok és emlékek. Szeged, 1905, Endrényi Lajos.; Szmollény Nándor: A szegedi magyar nemzeti színészet százéves története. Bp., 1906, Ráth Mór. Kicsit laza félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Sík Sándor: Esztétika I-III. kötet. I. kötet: A szépség. II. kötet: A mű és a művész. III. kötet: A művészet. Bp.,(1942), Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés. Jó állapotban. Első kiadás.
Ron van der Meer-Frank Withford: Kalandozás a művészet világában. Fordította: Ballér Piroska. hn., é.n., InfoGroup Rt. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan zsugorfóliában, mellékletekkel.