1942 Budapest Kalender. Bp., (1941). Städtische Fremdenverkehrsamt, 16 sztl. lev. Csánky Dénes 14 db színes akvarelljeivel illusztrált kiadvány. Kis sérülésekkel a kötésen.
1942 Kelet népe. 1942. május 1. sz., VIII. évf. 8 sz. Szerk.: Móricz Zsigmond. Pest., Lloyd-Nyomda. 2+16+2 p. A gerincén szakadással. József Attila tematikus szám.
1942 A természet. Szerk.: Nadler Herbert. 1942. január-december, XXXVIII. évf. 1-12. szám. Teljes évfolyam. Bp., Budapest Székesfőváros Házinyomdája-ny., 144+4 p. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a szennylapok hiányoznak, két lap (a tartalomjegyzék) kijár.
1943 Monori Mag 1943. tavaszi árjegyzéke. Kiadja: Magyar Magtenyésztési Rt. A borító grafikáját Debreceni Szabó István (1905-1990) (D. Szabó) készítette. Bp., Légrády. Rengeteg illusztrációval. Kiadói illusztrált papírkötés, a borító kissé foltos, a szélei kissé szakadozottak.
1943 5 db külföldi lap: Sie und Er, 4 száma, Schweizer Illustrierte Zeitung 1 száma. Benne számos érdekes írással, fotókkal, közte világháborús fotókkal, írásokkal. Német nyelven. Változó állapotban.