Dr. Horváth Cyrill: Régi magyar irodalom története. A magyar irodalom története I. kötet. Bp.,1899, Athenaeum, VIII+755 p. Átkötött félvászon-kötés. A második kötet nem jelent meg.
Eötvös József: A XIX. század uralkodó eszméinek befolyása az álladalomra I-III. Összes Munkái XIII-XV. Bp.,1902, Révai. Kiadói szecessziós. festett, aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, intézményi bélyegzővel, az I. kötet elülső szennylapján kisebb hiány, sérülés, a III. kötetet elülső szennylapján hiány, sérülés.
Eötvös József: Gondolatok. Báró Eötvös József összes munkái XIX. kötetet. Bp.,1903, Révai. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, jó állapotban. ifj. Szily Kálmán (1875-1958) mérnök, királyi József-műegyetemi tanár, MTA tag névbejegyzésével.
Dr. Burcsányi Gyula et al.: Az egészség enciklopédiája. Tanácsadó egészséges és beteg emberek számára. Bp., é.n., Enciklopédia Rt. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopottas borítóval, gerinccel.