Baktay Ervin: India művészete. A történelem és a művelődés keretében az őskortól a XX. századig. Bp.,1958, Képzőművészeti Alap, 470+2 p.+ 6 t.(Színes, egy kihajtható, hártyapapírral.) Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói sérült papír védőborítóban, egyébként jó állapotban.
John Rothenstein: Die Tate-Galerie. Berlin-Darmstadt-Wien,1963,Deutsche Buch-Gemeinschaft. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Német nyelven. Kiadói aranyozott félműbőr-kötés, jó állapotban.
Edward Lucie-Smith: Eroticism in Western Art. Bp.,1972,Thames and Hudson. Színes és fekete-fehér képekkel illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, 149-163. oldalak között a lapok kijárnak./Paperbinding, some pages are coming out. In English language.
R. Furneaux Jordan: A concise history of Western Architecture. Bp.,1969,Thames and Hudson. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötés,138-157. oldalak között a lapok kijárnak./Paperbinding, some pages are coming out. In English language.