Die Deutschen Museen. Szerk.: Dr. Peter Stepan. Dr. Norbert Wolf előszavával. Braunschweig, 1987, Georg Westermann Verlag. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
A képzőművészet iskolája I-II. kötet. (A festészet, grafika, szobrászattechnikai eljárásai; A rajz, festészet, a grafika és a szobrászat újabb eszközei és eljárásai, a restaurálás, a térábrázolás, a fény- és színtan, a művészeti anatómia). Szőnyi István, Molnár C. Pál, Szobotka Imre, Elekfy Jenő, Varga Nándor Lajos, Ferenczy Béni, Z. Gács György, Kocsis Imre, Vilt Tibor, Kákay Szabó György, Illés ...
Dr. Geszler Ödön: Másfél évszázad az óbudai kékfestők és textilnyomók között. A pamutkészítőgyár története 1826-1976. I-II. kötet. Bp., 1976, Pamutkészítőgyár. Kiadói kopott papírkötésben, de belül jó állapotban. Megjelent 1000 példányban.
Wurzbach Alfred von,: Die französischen Maler des achtzehnten Jahrhunderts. Eine Sammlung ihrer bedeutendsten Werke. Stuttgart, (1879) Paul Neff, Díszes, aranyozott egészvászon kötésben. 60 táblával. néhány kopástól eltekintve szép állapotban / In full linen binding, in nice condition 47x34 cm
Dr. Eugen Holländer: Die Karikatur und Satire in der Medizin. Stuttgart, 1905, Ferdinand Enke. Német nyelven. Számos illusztrációval. Javított gerincű félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, egy lap kijár.