Szabó Júlia: A XIX. sz. festészete Magyarországon. Bp., 1985. Corvina. + Végvéri Lajos: Szinyei Merse Pál (1845-1920) Bp., 1986 Képzőművészeti. Mindkét kötet kiadói védőborítóval
Sommer- und Ferienhäuser aus dem Wettbewerb Der "Woche". Berlin, 1907, August Scherl Verlag, XVI+127+1 p. Német nyelven. Rengeteg illusztrációval. Kiadói kopott félvászon-kötésben.
Voit Pál: Régi magyar otthonok. Budapest, 1943, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 319 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói félvászon-kötésben, a borító sarkai kopottak, az elülső szennylap szakadt.
Dr. Kacziány Géza: A női szépség a festőművészetben. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp, é.n. [1913], Pesti Napló,(Stephaneum-ny.). Számos fekete-fehér, illetve színes képpel. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval.
Giorgio Vasari: A renaissance nagy művészei. Fordította és bevezetéssel ellátta: Brelich Mario. Bp.,1943, ABC Könyvkiadó Rt. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói félbőr kötésben, kissé kopott borítóval.
Das Einzelwohnhaus der Neuzeit. Szerk.: Haenel, Erich - Tscharmann, Heinrich. Lipcse, 1907, J. J. Weber. Kissé kopott vászonkötésben, az első pár lap kijár.