Appleton's Dictionary of Machines, Mechanics, Engine-work, and Engingeering: Designed for Practical Working Men and Those Intended for the Engineering Profession. Volume I. kötet. A-H. New York, 1851, D. Appleton&Co., 960 p. Első kiadás. Angol nyelven. Számos szövegközti fametszetes illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, a címlap és az elülső s...
Bors Kálmán: Az autó. Műszaki soffőrképző tankönyv nyilvános és magánhasználatra. Kassa, 1930, "Athenaeum" Kassai Könyvnyomda Rt., 433 p. Második kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációval, közte csehszlovák autókról készült illusztrációkkal. Korabeli csehszlovák cégek (Pozsony, Kassa, Munkács...stb) magyar nyelvű reklámjaival. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérül...
Ludwig Dietz: Ventilations- und Heizungs-Anlagen. Oldenbourgs Technische Handbibliothek. Mit Einschluss der wichtigsten Untersuchungs-Methoden. Ein Lehrbuch für Ingenieure, Architekten, Studierende, Besitzer von Ventilations- und Heizungsanlagen. München-Berlin, 1909, R. Oldebourg. Szövegközti ábrákkal, német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel./ Linen-binding, in Germ...
Lengyel Sándor: Nyomdászati chemia és áruisme Műhelyi és magánhasználatra, valamint továbbképzőtanfolyamok számára. Felülvizsgálta és előszóval ellátta Dr. Stern Vilmos. /Grafikai Tudományos Szakkönyvtár 1./ Cluj-Kolozsvár. Cluj-Kolozsvár, 1927. Lyceum Könyvny. Kiadói félvászon kötésben. Néhány ceruzás firkával, pecséttel a borítón.