Fehér Ipoly (szerk.): A magyar orvosok és természetvizsgálók 1874. [...] Győrött tartott XVII-ik nagygyűlésének történeti vázlata és munkálatai. Bp., 1875, Franklin. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Dr. Benedek István: Az ösztönök világa. Öröklés - Ösztön - Sors. Első kiadás! Bp.,1948, Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner), (Hungária-ny.),286 p. Számos szövegközi ábrával. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, részben kijáró elülső szennylappal és előzéklappal. Benedek István (1915-1996) által dedikál!
A műveltség könyvtára - A Föld multja, jelene és fölfedezése. Budapest, 1913, Athenaeum. Szecessziós, aranyozott félbőr kötésben, kis hibával. + A Tolnai Világlexikon XIV: kötete. Laza kötésben.
Látszerészipari ismeretek. A budapesti villamfelszerelők, műszerészek és látszerészek ipartestülete megbízásából összeállította: Schmidt István. Ipari Szakkönyvtár 32. Bp.,é.n., Ipari tanfolyamok Országos Vezetősége, (Pallas-ny.), 132 p. Javított gerincű félvászon-kötés.
Dr. Topinard Pál: Az anthropológia kézi könyve. Bp., 1881, Kir. Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Scholtz Albert: Földrajz. II. füzet. A föld öt része. A gymnasiumok és reáliskolák használatára. A II. és III. osztály számára. Átdolgozta: Schürger Ferenc. Bp., 1900, Franklin. Színes térképekkel illusztrált. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kopott egészvászon-kötés, névbejegyzéssel, a címlap és az elülső szennylap kijár, két lap szakadt, sérült hiányos, kijár...