Kosáry Domokos: Művelődés a XVIII. századi Magyarországon. Bp.,1980, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, javított papír védőborítóban.
Subhas Chandra Bose: Égi India. A világhírű hindu szabadságvezér egyetlen könyve a hindu-angol ellentétekről. Fordította: Dr. Balogh Barna. A papír védőborító illusztrációja Toncz Tibor (1905-1979) grafikus munkája. Bp., [1943],Stádum. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, a papír védőborító szakadozott, rajta kis hiány.
Achenwall, Gottfried: Staatsverfassung der heutigen vornehmsten europaischen Reiche im Grundrisse, Erster Theil (Einleitung, Spanien, Portugal, England), Göttingen,1790. Vandenhoek und Ruprecht, 368p. Korabeli papírkötésben, első néhány lap szélén sérüléssel / In paper binding some pages edge damaged.
Alexander Sixtus von Reden: Az Osztrák-Magyar Monarchia. Történelmi dokumentumok a századfordulótól 1914-ig. Bp. - Salzburg, 1989, Széchenyi Kiadó - Druckhaus Nonntal Bücherdienst. Kiadói aranyozott műbőr kötésben, papír védőborítóban.
Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. kötet. Bp., 1935-1936, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második, bővített kiadás. Kiadói félbőr-kötésben, kopott gerincekkel, de belül jó állapotban.
H. G. Wells: A világ története. (A short history of the world.) Fordította: Laczkó Géza. Bp.,é.n.,Kultura Könyvkiadó és Nyomda Rt. Aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.