Leo Frobenius: Afrikai kultúrák. Válogatott írások. Szerkesztette, válogatta, az utószót és a jegyzetek írta, a fordítást ellenőrizte: Bodrogi Tibor. Fordította: G. Beke Margit, Kárpáty Csilla, Soltész Gáspár. Bp.,1981, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Asztalos Miklós- Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Bp.,(1934), Dante, 560 p. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, néhány ceruzás aláhúzással.
Rédey Tivadar: A Nemzeti Színház története. Az első félszázad. Budapest, 1937, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 405 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés.
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. Bp., 1925, Enciklopédia Rt., VIII+324+4 p. Negyedik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.