Tóth Béla: Mendemondák. A világtörténet furcsaságai. Bp., 1901., Athenaeum. Második, javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, Gottermayer-kötés, kissé kopottas borítóval, és gerinccel.
Márkus István: Kifelé a feudalizmusból. Bp.,1971,Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált. Megjelent 2400 példányban.
Gonda Imre - Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelenség. Bp., 1977, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
I. P. Magidovics: A földrajzi felfedezések története. Fordította: Dabis Attila. Bp.,1961, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban.