Kertész Árpád: A nyomtatott betű története és útja Magyarországon. Bp.,1941, Magyar Nyomdászok Társasága,(Pesti Lloyd Nyomda), 300 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Zsigmond László: Franciaország története. 1789-1964. Kézirat. ELTE Bölcsésztudományi Kar. Bp., 1966, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, kissé foltos. Megjelent 1074 példányban. Beke Margit (1939-) történész, levéltáros névbejegyzésével.
Eöttevényi Olivér: Ferenc Ferdinánd. Bp.,(1942),Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 391 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Magnus Magnusson: Ásóval a Biblia nyomában. Ami Krisztus születése előtt történt. Fordította: Makkay János. Bp., 1985, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
V. M. Masszon: Egy kőkori település Közép-Ázsiában: Dzsejtun. A termelő gazdálkodás kezdetei. Fordította: Gaál Ernő. Bp., 1978, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel.