Tarczai György Németvilág Budán. Rajzok és elbeszélések. Ferenczi József rajzaival. Bp., 1898, [2], 219, [1] p., ill. Festett kiadói keménytáblás egészvászon Gottermayer-kötésben..A gerinc kissé foszlott, egyébként szép állapotban .
Benyó Endre - Erdélyi Tibor: Matyóföld, a híres Mezőkövesd. A M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium Gazdasági Szakkönyvei 52. sz. Bp., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, lapok széle foltos.
Timaffy László: Rábaköz és a Hanság. Győr, 1991, Novadat. Kiadói nylon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző, Timaffy László (1916-2002) által dedikált.
Dr. Lengyel Pál: A sághegyi őstelep. Celldömölk, [1965], Celldömölk Községi Tanácsa VB. Műbőr-kötésben. Megjelent 1000 példányban. A szerző, Dr. Lengyel Pál által dedikált Kolozsváry Ernő (1934-1999) műgyűjtő, későbbi győri polgármester részére.
Margócsy József: Utcák, terek, emléktáblák. I-III. kötet. I. kötet: Fejezetek a régi Nyíregyháza életéből. II. kötet: Újabb fejezetek a régi Nyíregyháza életéből. III. kötet: Néhány új fejezet a régi Nyíregyháza életéből. Nyíregyháza, 1984-1989, Nyíregyháza Városi Tanács V.B. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Szabolcs-Szatmár megye fontosabb statisztikai adatai. 1964. Központi Statisztikai Hivatal Szabolcs-Szatmár Megyei Igazgatóság. Nyíregyháza, 1965, Statisztikai Kiadói Vállalat. Kiadói nylon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel.
Mező András-Németh Péter: Szabolcs-Szatmár megye történeti-etimológiai helységnévtára. Nyíregyháza, 1972, Szabolcs-Szatmár Megyei Tanács V.B. Művelődésügyi Osztálya, 158+2 p.+1 t. (kihajtható térkép.) Lapszámozáson belül 3 térképpel. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Szabolcs-Szatmár-Beregi levéltári évkönyv XIII. Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltár Kiadványai I. Évkönyvek 13. Nyíregyháza, 1999, Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat Levéltára. Kiadói papírkötés. Megjelent 600 példányban.
Fejezetek Kimle múltjából. Tanulmányok és kisebb dolgozatok a falu történetéből és néprajzából. Szerk.: Dr. Horváth József. Kimle, 1999, Kimle Község Önkormányzata. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötésben.