cca 1800-1840 Réz és acélmeszet gyűjtemény. Franciaország megyéinek rézmetszetű térképei, valamint acélmetszetű képek a településekről, kastélyokról Összesen legalább 200 db metszet megyénként összegyűjtve, hozzá mindig a megye térképe. . Többek között a Panorama Pittoresque de la France. Paris, 1839, Firmin Didot. c. kiadványből./ 1839 Steel engraving map and town.views of France. A collection o...
Lotter, Tobias Conrad: (1717-1777): Felső Lausitz hercegség rézmetszetű térképe. Marchionatus Lusatiae superioris Bohemiae olim regno jam elect. Saxoniae subject in circulos, ... Vadászatot ábrázoló, díszes kartussal. / Making of paper etched cartouche. Large etched map of Upper-Lausitz. Colored etching with image of hunting in the cartouche. 67x57 cm
cca 1835 Jan Osolsobie (?-?) - Eduard Gurk (1801-1841): Buda várának diadalmas ostrommal visszavétele Sept 2-án 1686. Ő Királyi Apostoli Felségének, V. Ferdinándnak Magyarország Királyának, Ausztria Korona Örököségnek ajánlja legmélyebb's legalázatosabb tisztelettel ajánlja Tomala Ferdinánd. Pest, Tomala Ferdinánd. Papír, színezett litográfia, üvegezett fa keretben, paszpartuban, apró kopásnyommal...
cca 1800 Plaaten tot de Nederduitsche vertaaling van Klopstock's Messias door M. Johan Meerman, heer van dalem en vuren: Getekend door Fugger en Gegraveerd door John, 22 nagyméretű metszetet tartalmazó mappa a XIX. század elejéről. Hozzá ismertető füzet: Beschrijving der Plaaten tot de Nederduitsche vertaaling van Klopstock's Messias.12p. Jó állapotban, hiánytalanul. Félbőr kötésben. / 22 large ...
Maximilian koronaherceg, püspök, rézmetszetű portréja / Archduke Maximilian Francis of Austria .(1715-1798) copper plate engraving (Flessinger) 11x16,3 cm