A pesti művelt társalgó. Nélkülözhetetlen kézikönyv mindazok számára, kik a társas életben szerepelni akarnak,s a társaságokban magukat megkedveltetni óhajtják. Legnagyobb részben saját tapasztalata folytán szerzé egy pesti arszlán (K. J.). Bp.,[1898], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VIII+511 p. Hetedik, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, márványozott l...
Palasovszky Ödön: Csillagsebek. Válogatott versek. Vál. és szerk.: Parancs János. Bp., 1987, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 5030 példányban. Palasovszky Ödön (1899-1980) költő, a magyar avantgárd mozgalom és az aktivista színjátszás egyik legjelentősebb alakjának verses kötete.
Trócsányi Zoltán: Magyar régiségek és furcsaságok. I. kötet. A borító Végh Gusztáv munkája. Bp., é.n.,Dante. Kiadó illusztrált papírkötés, kissé szakadozott borítóval, laza, sérült kötéssel, kijáró lapokkal.
Útmutatás a székesfővárosi napközi otthonok nevelő munkájához. Kiadja: a polgármesteri VII. ügyosztály. Bp., 1943, Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 347 p.+XII t. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, intézményi bélyegzővel. Benne számos versikével, mondókával, játékkal.
Kölcsey Ferenc válogatott munkái. Bevezetéssel ellátta Jancsó Benedek. Remekírók Képes Könyvtára. Bp.,(1903),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), 1 t.+XXIV+327 p. Korabeli átkötött félbőr-kötés, volt könyvtári példány, kopott gerinccel és borítóval, az elülső kötéstábla kötése kissé sérült, bejegyzésekkel.
Bölsche Vilmos: Szerelem az élők világában. A szerelem fejlődéstörténete és földi vándorútja. I-II. kötet. Bp.,1912, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, az I. kötet alján kis sérüléssel.