Dr. Wenzel Gusztáv: A magyar és erdélyi magánjog rendszere. II. kötet. (Benne: Harmadik könyv. II. Kötelmi jog, III. Családjog. IV. Öröködési jog.) Buda, 1864, Kir. M. Egyetemi Nyomda, X+4+2+388 p. Korabeli kopottas félvászon-kötésben, intézményi bélyegzővel, belül jó állapotban.
Ökröss Bálint: A törvénykezés reformja a szóbeliség, közvetlenség és nyilvánosság alapján. Javaslatul a polgári perrendtartáshoz. Bp.,1880, Szerzői kiadás. Aigner Lajos, VIII+408 p. Egyetlen kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott, az elülső szennylapon tollas jegyzettel, néhány kissé foltos lappal. Ritka!
Belicza József: Népoktatási törvények és rendeletek gyűjteménye. Bp., 1889, Hornyánszky Viktor. Kiadói papírkötés, felvágatlan, megviselt állapotban + A magyar általános polgári törvénykönyv tervezete. Bp., 1900, Grill Károly. Kiadó papírkötés, megviselt állapotban.
A magyar királyi pénzügyminisztérium ügykörére vonatkozó szolgálati szabályok gyűjteménye. Bp., 1896, Magyar Királyi Pénzügyminisztérium. Félvászon kötésben, jó állapotban.
Dr. Egyed István: Közjogi alapismeretek. A magyar népművelés könyvei. Bp.,1927, Fejér Vármegye Közönsége, (Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.), XIII+239+1 p.+14 t.(Fekete-fehér fotók.) Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Szokolay Leó: Jogi alapismeretek a szociális munkában. Bp.,1937, Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 239 p. Kiadói papírkötésben, a borítója szakadozott, a gerince kissé hiányos, egy-két ceruzás bejelöléssel, aláhúzással.
Magyarországi Rendeletek Tára. I. évf. 1867. (3. kiadás.), XXI. évf. 1890. I. kötet., XXVIII. évf. 1894. II. kötet. Bp.,1890-1894, Nágel Ottó. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, és átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, intézményi bélyegzővel, "Magyar Királyi Belügy Minister" bebélyegzéssel.
Montesquieu: A törvények szelleméről. I-II. kötet. A bevezető tanulmányokat írták: Hajdu Gyula, Mátrai László. Az Állam- és Jogtudományok Úttörői. Fordították: Csécsy Imre, Sebestyén Pál. Bp.,1962, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány, laza fűzéssel, a gerinc foltos. Megjelent 800 példányban.
Vegyes jogi könyvtétel, 2 db: Dr. Kádár Miklós-Dr. Kálmán György: A büntetőjog általános tanai. Bp., 1966, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói műbőr-kötés. Dr. Békés Imre-Dr. Földvári József, Dr. Gáspár Gyula, Dr. Tokaji Géza: Magyar büntetőjog általános rész. Bp., 1980, BM Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés.
Vegyes jogi könyvtétel, büntetőjog témában, 7 db: Nagy Lajos: Tanúbizonyítás a büntetőperben. Bp., 1966, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói műbőr-kötés. Tanulmányok Dr. Földvári József professzor 80. születésnapja tiszteletére. Pécs, 2006, Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar. Kiadói kartonált papírkötés. Bűnügyi mozaik. Tanulmányok Vida Mihály 70. születésnapja tiszteletére....
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.