Olysói és Héthársi Gabányi János: A világháború története. I.-II. kötet. Az összeomlás kezdetétől a békekötésig Bp., [1934],Szerzői kiadása,(Tolnai-Viktoria-ny.),320+320 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, de egyébként jó állapotban.
Aggházy Kamil-Stefán Valér: A világháború 1914-1918. Bp.,1934, Országos Közművelődési Tanács, 320 p. Fekete-fehér fotókkal, térképvázlatokkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé szakadozott borítóval, de belül jó állapotban.
Magyarország hadtörténete I-II. kötet. Szerk.: Liptai Ervin, Borus József, Tóth Sándor. Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Bp., 1985, Zrínyi Katonai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói karton-tokban, a tokon kis szakadásokkal, gyűrődésekkel, egyébként jó állapotban.
Carl von Clausewitz: A háborúról I-II. Fordította és jegyzetekkel ellátta: Dr. Réczey Ferenc: Bp.,1962, Zrínyi Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a II. köteten kopott aranyozással, de alapvetően jó állapotban. Megjelent 4000 példányban.
T. E. Lawrence: A bölcsesség hét pillére I-II. Fordította: Schöpflin Aladár. Eric Kennington illusztrációival. Mauer Alfréd térképeivel. Klasszikus Regénytár. Bp., é.n., Révai. XVI+403+410+1 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé kopottas gerinccel. jó állapotban. Arábiai Lawrence önéletrajzi ihletésű könyve.