Eötvös Károly: Utazás a Balaton körül I-II. Eötvös Károly Munkái I-II. Bp., 1901, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt., (Révai és Salamon-ny.), 301+2+299 p. Második kiadás. Kiadói aranyozott, szecesziós egészvászon-kötés, Gottermayer-kötésben, festett lapélekkel, kis kopásnyomokkal, jó állapotban
Entz Géza - Gerő László: A Balatonkörnyék műemlékei. Bp., 1981, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Félvászon kötésben, jó állapotban. + 2 db IBUSZ-kiadvány (Tihany, Keszthely) + 1 db térkép (a Balatonhoz vezető vasúti hálózatok térképe)
Boleman István: A balatonparti fürdők és üdülőhelyek leírása. Bp., 2012, Históriaantik. Az 1900. évi kiadás (Bp., Hornyánszky) reprintje. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.