F. W. Hirst-J.E. Allen: Britisch War Budgets. Economic and Social History of The World War. London-New Haven, 1926, Humphrey Milford-Oxford University Press-Yale University Press. Angol nyelven. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, sérült gerinccel, de belül jó állapotban.
Aggházy Kamil - Stefán Valér: A világháború 1914-1918. Bp., 1934, Országos Közművelődési Tanács Könyvosztálya. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Theodor Plivier: Sztalingrád. Fordította: Kállay Miklós. Bp., 1945, Athenaeum. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti illusztrált papírborítót az átkötéskor felhasználták.
Verdy du Vernois, J. von: Studien über den Krieg. I. Strategie. Berlin, 1891. Mittler u. Sohn,Félvászon kötésben / In half linen binding, with library notes