H. G. Wells: A világ története. (A short history of the world.) Fordította: Laczkó Géza. Bp.,é.n.,Kultura Könyvkiadó és Nyomda Rt. Aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Dr. Kalmár Antal: - - könyve. "Beksics Gusztáv történet- és közjogírása című elkobozott küönyv második kiadása." Bp.,1903, Rényi Károly, 395 p. Átkötött papírkötésben, az eredeti papírborítót az átkötéskor felhasználták, a borító kopott, foltos, hat lap kijár, két lap fűzése laza, részben kijár, hiányos. A könyv első kiadását elkobozták, és szerzője felségsértés miatt hat havi börtönbüntetést ka...
Festgabe der Gemeinde Wien zur Erinnerung an die Befreiungskriege 1813. Wien, 1913. 128 p. sok képpel, térképpel. Festett egészvászon kötében, szép állapotban / With many maps and images in full linen binding in great condition
A mai világ képe II-III. kötet. Szerk.: Kornis Gyula, Gratz Gusztáv, Hegedüs Loránt, Schimanek Emil. II. kötet: Politikai élet, III. kötet: Gazdasági élet, Bp., é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Gazdag kép-, térkép-, és ábraanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, kopott, kissé sérült gerinccel.
Andrić Sándor: A Montenegroi fejedelemség története a legrégibb időtől fogva az 1852-es évig. Szerb okmányok, segédművek, és népénekek után kidolgozta --, fordította Kunos Gyula. Nagybecskerek, 1890. Pleitz Fer. Pál. XII + 153 + [3] p. Aranyozott gerincű félvászon kötésben. Jó állapotban
Koch: Nándor: Tolnai világtörténelme 1. köt.: A Föld keletkezésétől a történelmi emberig. Bp., é. n., Tolnai. Kicsit szakadozott papírkötésben, az elülső borítója elválik, egyébként jó állapotban.