Tarczai György Németvilág Budán. Rajzok és elbeszélések. Ferenczi József rajzaival. Bp., 1898, [2], 219, [1] p., ill. Festett kiadói keménytáblás egészvászon Gottermayer-kötésben..A gerinc kissé foszlott, egyébként szép állapotban .
Fejezetek Kimle múltjából. Tanulmányok és kisebb dolgozatok a falu történetéből és néprajzából. Szerk.: Dr. Horváth József. Kimle, 1999, Kimle Község Önkormányzata. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötésben.
Répási Imre: Ipar és kereskedelem Putnokon a XIX. század közepétől 1945-ig. Gömör Néprajza XXI. Debrecen, 1989, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
A Ciszterci Rend Budai Szent Imre Gimnáziumának története. Az alapítástól a szétszóratásig és még azon túl is... 1912-1948-1958. Összeállító: Dr. Balogh Endre. Bp.,1994, Magánkiadás. Kiadói papírkötés.
Régi házak Pest-Budán. Szerk. Pereházy Károly. Bp., 1976, Műszaki. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, a papírborítón kis szakadásokkal.
Seres István: Solymár története és néprajza. Solymár, 1993, Helytörténeti Alapítvány. Gazdag fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, az elülső kötéstábla belsején és az elülső szennylapon ceruzás firkával, jó állapotban.