A magyarság néprajza. III. kötet: A magyarság szellemi néprajza. 1. rész. Bp.,é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott félbőr kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Takaróné Dr. Gáll Beatrix-Dr. Tamás Károly: A közgazdasági elméletek története. Tébe könyvtár 94. Bp.,é.n.,Tébe, 495 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé szakadt borítóval, az könyvtest elvált a borítótól, a fűzése laza, de a lapok épek, tiszták és hiánytalanok.
Francia-magyar és magyar-francia nagy kéziszótár. Francia-magyar rész. Szerk.: Sauvageot Aurélien. Bp.,é.n., Dante. Francia és magyar nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
[August Hermann Niemeyer (1754-1828)] Niemayer Ágoston Hermann: Nevelés és tanítás tudomány a szülék, a házi és oskolai tanitók számára. Irta német nyelven - -, a mint azt, az austriai oskolák állapotját is szem előtt tartván, a 6. kiadás szerént rövidebbre szabva kidolgozta Chimani Leopold. Magyarázta, s a hol szükségesnek láttzott, a magyar nevendékek szükségéhez alkalmaztatta Ángyán János. I. k...
Achille Loria: A szociológia feladatai és iskolái. Fordította: Pór Ödön. Bp.,1907, Grill Károly. Korabeli kissé kopottas egészvászon-kötés, kijáró elülső szennylappal.
Magyar-latin szótár a középiskolák számára. Szerk.: Burián János. Bp.,1899, Franklin. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Vegyes filozófiai könyvtétel, 2 db: Schopenhauer Arthur: Az akarat szabadságáról. Fordította: Dr. Szabó Károly. Bp., 1906, Vass József, 128 p. Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, az utolsó lap sérült, bejelölésekkel. + Nietzsche Frigyes: A vidám tudomány. Fordította: Sebestyén Károly. Modern Könyvtár sorozata. Bp.,1919, Athenaeum, 55 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott b...
Magyar és francia zsebszótár tekintettel a két nyelv szólásaira. Szerk.: Ujváry Béla. II. Magyar-francia rész. Bp., é.n., Athenaeum. Negyedik, javított és bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.