Egri Állami Levéltár fondjainak jegyzéke. Magyar Állami Levéltárak fondjegyzéke. III. kötet. Területi Levéltárak Fondjegyzékei 4. rész. Bp., 1962, Művelődésügyi Minisztérium Levéltári Osztálya - Levéltárak Országos Központja, 44 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 600 példányban.
Kéziratos térképek az Egri Állami Levéltárban. Levéltári Jegyzékek I. Kéziratos térképek a területi állami levéltárakban. II. Bp., 1965, Művelődésügyi Minisztérium Levéltári Osztálya - Levéltárak Országos Központja, 244 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Roald Amundsen: Amundsen északi útja. (Az északnyugati átjáró.) A hat világrész. Utazások és fölfedezések. I. Fordította: Halász Gyula.+A déli sark meghódítása. Fordították: Telekes Béla, Baktay Ervin, Ballenegger Henrik. A hat világrész. Utazások és fölfedezések. VII. (Egybekötve.) Bp.,é.n., Világirodalom-Weiler és Társa. Fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált. Átkötött félvászon-kötés.
Pataki Ferenc: Adalékok Makád község történetéhez. A letelepüléstől a felszabadulásig. Ráckevei füzetek 11. Ráckeve, (1986), Városi Jogú Nagyközségi Közös Tanács VB. Kiadói papírkötés, ajándékozási sorokkal. Megjelent 1000 példányban.
Bilkó István: Komárom város tűzvédelmének története. Komárom,(1993), Komáromi Városszépítő Egyesület, 112 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által dedikált.
Erdélyi Tibor: Aki velem nincsen, ellenem van.Tolcsvai Nagy Géza fametszetes illusztrációjával a borítón. Sopron, 1942, Cristea László,(Röttig-Romwalter Nyomda Rt.), 48 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Irredenta verseskötet.