A művészetek története a legrégebbi időktől a XIX. század végéig. I-III. kötet. Szerk.: Beöthy Zsolt. I. kötet: Ókor. II. kötet: Középkor. III. kötet: Új-kor. Bp.,1906-1912, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XI+556 p.+ XXIX t.+VIII+614 p.+L+1 t. (Kronólogiai tábla.)+6+450 p.+I-XXXIII+XVIIIa. t. Első kiadás. Színes és fekete-fehér szövegközti rajzokkal, fotókkal, kihajtható melléklettel illusztrált ...
Művészet. Szerk.: Lyka Károly. IX. évfolyam. Országos Magyar Képzőművészeti Társálat. Budapest, 1910, Singer és Wolfner, (műmellékletekkel) t. Kiadói egészvászon kötés, Lyka Károly, Divald Kornél, Lechner Ödön, Lándor Tivadar, és mások tanulmányaival, közte Lándor Tivadar: In memoriam Zichy Mihály írásával. Számos szövegközti, és egészoldalas illusztrációval, többek között Rippl-Rónai József, Zich...
100+1 éves a magyar plakát. A magyar plakátművészet története. 1885-1986. Szerk.: Kemény György. Bp., 1986, Műcsarnok. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
Tűzörzők. Körösfői-Kriesch Aladár Művészeti Alapítvány. Gödöllő. 1997-2013. Szerk.: Kecskés József. Gödöllő, 2013, Körösfői-Kriesch Aladár Művészeti Alapítvány. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Benne Gellér Katalin, Őriné Nagy Cecília, Révész Emese, Körösfői László, G. Merva Mária, Benkő Zsuzsanna, és Farkas Zsuzsa írásaival Körösfői-Kriesch Aladárról. Számos illusztrációval. Megjelent 800 példán...
Werner Hofmann: A földi paradicsom. 19. századi motívumok. Fordította: Havas Lujza. Bp.,1987,Képzőművészeti. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Baktay Ervin: India művészete. A történelem és a művelődés keretében az őskortól a XX. századig. Bp.,1958, Képzőművészeti Alap, 470+2 p.+ 6 t.(Színes, egy kihajtható, hártyapapírral.) Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói sérült papír védőborítóban, egyébként jó állapotban.
Szana Tamás: Magyar művészek. Műtörténelmi vázlatok képekkel. Bp., 1887, Révai, 8+251+5 p.+15 t. (Műmellékletek.) Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. A kötetben Munkácsy Mihály, Benczur Gyula, Zichy Mihály, Mészöly Géza, Jankó János, Aggházy Gyula és mások illusztrációival. Kiadói festett, gerincénél kissé felfeslett egészvászon kötésben. Egy tábla kijár.
Max Sauerlandt: Michelangelo. Königstein. im Taunus-Leipzog,é.n.,Langewiesche, XVI+96+X+6 p. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.