cca 1772 Guillaume Delisle (1675-1726)(rajzolta)-Lotter, Georg Friedrich (1744-1801)(metszette): Tabula Hungaria et Regionum, quae praeterea ab ea dependent, Delineata juxta magnum numerum anotationum et mappas manuscriptas ver imressas, Correcta per Observationes Comitis Marsilii et non nullorum aliorum, Per G. de L'Isle, Geographum Academiae Reg.: Scientiarum apud Tob: Conr: Lotter Geogr. Aug...
Rónai András: Atlas of Central Europe. Bp., 1993, Society of St. Steven - Püski Publishing House. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
cca 1700 Johann Baptist Homann (1664-1724): Tabula Aquitaniae complectens gubernationem Guiennae et Vasconiae exhibita, színezett rézmetszet, Nürnberg, hajtásnyomokkal, kicsit foltos, paszpartuban, üvegezett fa keretben, 57,5×48 cm cca 1700 Johann Baptist Homann (1664-1724): Tabula Aquitaniae complectens gubernationem Guiennae et Vasconiae exhibita, coloured copper etching, Nürnberg, with folding...
1828 ['Le Sage' (Emmanuel-Augustin-Dieudonné-Joseph de Las Cases (1766-1842))]: Historische Weltkarte, litográfia, Carlsruhe, J. Velten, körbevágott, paszpartuban, üvegezett fa keretben, 30x56 cm, keret: 49x76 cm