G. de Horne Vaizey: Féltucat lány. Elbeszélés fiatal lányok számára. D. Róna Emy rajzaival. Fordította: Wiesner Juliska. Bp.,1943, Dante. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Vegyes mesekönyv tétel, 5 db: Horace J. Elias: Frédi és Béni, a két kőkorszaki szaki. (Móra, borító nélküli példány), Bürger: Münchausen báró kalandjai, Kipling: Az elefántkölyök, Parkinson: Póni-parádé, A kis festő. Különféle kiadásban, változó állapotban.
John Habberton: Helén kicsikéi milyen drágák, ártatlankák, gonoszak, angyaliak ördöngősök, rémületesek és semmirevalók valaminthogy mi mindent müveltek angyali létüknek ama tíz napja alatt, mit közelükben töltött utolsó áldozatuk. Fordította: Karinthy Frigyes. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1923, Uránia, 87 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
A búrok földjén. Elbeszélés a magyar ifjúság számára. Fordította: Gauss Viktor. Ifjúsági Könyvek. Bp.,1905, Singer és Wolfner. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, a borító sarkain kopásnyomokkal, az elülső borító alján sérüléssel.
Geőcze Anna: Viola első táborozása. M. Gőcze Erzsébet rajzaival. Bp.,[1943],Athenaeum, 126. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, 112. oldaltól a lapok kijárnak.
Defoe Dániel: Robinson Crusoe élete és viszontagságai. A magyar ifjúság számára átdolgozta: Domby Béla. Bp., é.n., Franklin. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Joy Francis: Heten az intézetben. Fordította: Nyíreő Éva. Sipos Béla rajzaival. Bp.,[1940], Athenaeum. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
Abonyi Árpád: Három vitéz magyar baka. Meg egy káplár kalandjai. Bp., 1909, Singer és Wolfner, 207 p. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel és kötéssel.