[James Fennimore] Cooper: A vörös kalóz. Fordította: Benedek Elek. K. Sávelly Dezső rajzaival. (Nyomdahibás. A borító rajza és egészoldalas illusztrációk Biczó András munkái.) Bp.,é.n.,Dante,(Krakauer Lajos-ny.), 108+4 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, javított gerinccel, kopott borítóval.
[James] Fenimore Cooper: Skalpvadászok. Cooper összes indán történetei. (Vadölő, A vadon útjain, Bőrharisnya.) Az ifjúság számára átdolgozta: Szirmai Józsefné. Kolozsvári Sándor rajzaival. Bp.,1943,Dante. Egy egészoldalas színes és fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
Mark Twain: Koldus és királyfi. Elbeszélés. Fordította: Fái J. Béla. Bp., é.n., Révai. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, egy lap szakadt, ragasztott (157/158.), elülső szennylap hiányzik.
L. Magyary Judit: Örökség a hegyek közt. Regény fiatal leányok számára. Róna Emmy rajzaival. Bp.,1943, Dante. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
La Fontaine: The Rich Man and the Shoe-maker. Brian Wildsmith illusztrációival. London, 1965, Oxford University Press. Angol nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Erich Kästner: Május 35. Walter Trier rajzaival. Fordította Fenyő László. Bp.,1959, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Edmondo de Amicis: A szív. A gyermekek számára. Fordította: Radó Antal. Bp.,é.n.,Franklin. Nyolcadik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.