Puskin: Mese Szaltán cárról. Győry Miklós rajzaival. Fordította. Áprily Lajos, Fodor András, Illyés Gyula, Kormos István, Vas István. Bp.,1953, Ifjúsági Könyvkiadó Vállalat. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, egy egészoldalas illusztráció sérült, kiszínezték, egy oldal szakadt, sérült, pár lapon kisebb szakadásokkal.
H. C. Andersen: A szerencse tündérsárcipője. Válogatta és a gyerekeknek átdolgozta: Rab Zsuzsa. Szecskó Tamás rajzaival. Bp., 1988, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, a borító sarkain kopásnyomokkal.
Baloghné Hajós Terézia: Harc az életért. Képek a természetből. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,1928,Singer és Wolfner. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, a borítója kopottas, a hátsó borítón folttal.
Benedek Marcell: Flóra. Regény fiatal leányok számára. Benedek Elek jegyzetei nyomán. E. Kühner Ilse rajzaival. Bp.,é.n.,Új Idők (Singer és Wolfner), 201+3 p. Szövegközti és egészoldalas rajzokkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, a hátsó borítón kis foltokkal, ajándékozási sorokkal. egyébként jó állapotban.
Faylné Hentaller Mária: A sződy leányok. Bp.,1905, Magyar Könyvkiadó. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Dörner és Heimberg-kötés, kissé kopott borítóval.
Altay Margit: A kék madár. Maurice Maeterlinck filmmeséje. A borító Sebők Imre munkája. Bp.,(1942) , Palladis Rt. Kiadói illusztrált haránt alakú félvászon-kötés, a borító kissé kopott, a hátulsó szennylapon, és előzéklapon firkával.