Visi István: A hajógyártás technológiája. Ipari szakkönyvtár. Bp., 1964, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, az elülső szennylapon beragasztott fotóval. Megjelent 1300 példányban.
Balogh Béla-Vikár Tamás: A hajók elmélete. Bp., 1955, Akadémiai Kiadó, 720 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval. Megjelent 500 példányban.
Eötvös Károly: Utazás a Balaton körül I-II. Eötvös Károly Munkái I-II. Bp., 1903, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt., (Révai és Salamon-ny.), 301+2+299 p. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, szecessziós egészvászon-kötés, Gottermayer-kötésben, festett lapélekkel, kis kopásnyomokkal, jó állapotban