Dr. Kubinszky Mihály-Lovász István: Villányi György: Régi magyar villamosok. A történelmi Magyarország közúti vasutai a kezdettől a II. világháború végig. Bp.,2000, Budapesti Városvédő Egyesület. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben.
Hevesy Iván: A fényképezés technikája. I-II. kötet. Kálmán Kára rajzaival. Bp.,é.n.,HAFA. Hetedik, bővített és átdolgozott kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottak a borítók sarkai.
Appleton's Dictionary of Machines, Mechanics, Engine-work, and Engingeering: Designed for Practical Working Men and Those Intended for the Engineering Profession. Volume I. kötet. A-H. New York, 1851, D. Appleton&Co., 960 p. Első kiadás. Angol nyelven. Számos szövegközti fametszetes illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, a címlap és az elülső s...
Horváth István: Időkerék. Horváth István (1942-2014) a Dunaferr Dunai Vasmű elnök-vezérigazgatójának visszaemlékezései. Bp.,2006, Technika Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által dedikált.
Bors Kálmán: Az autó. Műszaki soffőrképző tankönyv nyilvános és magánhasználatra. Kassa, 1930, "Athenaeum" Kassai Könyvnyomda Rt., 433 p. Második kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációval, közte csehszlovák autókról készült illusztrációkkal. Korabeli csehszlovák cégek (Pozsony, Kassa, Munkács...stb) magyar nyelvű reklámjaival. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérül...