Honvédalbum. Szerk: Szokoly Viktor. A fametszetek Russ Károly pesti műintézetében készültek. Pest, 1868. Emich Gusztáv, 79 p.+10 t. műmelléklet. Wágner Sándor, Litzenmayer Sándor, Benczúr Gyula, Jankó János, Munkácsy Mihály és Szinnyey Pál rajzai alapján készült, hártyapapírral védett fametszetekkel. További szövegközti fametszetekkel. Kiadói dombornyomásos, aranyozott egészvászon kötésben, aranyo...
Vámbéry Ármin: A magyarság keletkezése és gyarapodása. Bp., 1895, Franklin, 408 p. Első kiadás. Későbbi félvászon-kötés, megerősített gerinccel, kissé kopott borítóval, tulajdonosi névbélyegzővel, de belül egyébként jó állapotban.
Móricz Miklós: Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform. (Erdélyi Férfiak Egyesülete. Jancsó Benedek Társaságának Könyvei II.) Bp., 1932, Erdélyi Férfiak Egyesülete,(Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.),216 p.+ 2 t. (térképmellékletek.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, + Az Erdélyi Férfiak Egyesületének jóléti és könyv alosztályának kös...
Neuer Plutarch, oder Bildnisse und Biographien der berühmtesten Männer und Frauen aller Nationen und Stände von den ältern bis auf unsere Zeiten. II. Band. Pesth, 1843, Conrad Adolf Hartleben, 372+4 p.+ 20 t. (osztott mezős egészoldalas acélmetszetek). Német nyelven. Későbbi félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal.
Anthony Rich: Illustriertes Wörterbuch der römischen Alterthümer mit steter Berücksichtigung der griechischen. Paris-Leipzig, 1862, Didot,XI+716 p. Német nyelven. Szövegközti fametszetekkel. Korabeli aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötés. Both Ferenc (1872-1937) történész, irodalomtörténész, piarista szerzetes névbélyegzőjével.
Tarcsafalvi Albert: A magyar nemzet története az elemi népiskolák V-ik osztálya számára. Kolozsvár,(1911),Stief Jenő és Társa, 105+3 p. Kiadói félvászon-kötésben, foltos, kopott borítóval.
Magyarország nemes családjainak genealógiája. Genealogia Familiarum Nobilum Hungariae. II. rész: L-Z. (17. sz. jegyzék.) Bécs.,(1894), Kende S.,(Hoffmann Hugó-ny.), 35 p. Kiadói papírkötés, hiányos borítóval.