Steier Lajos: A szabadságharc revideált története sorozat 3 kötete: Görgey és Kossuth; Az 1849-iki trónfosztás előzményei és következményei; Haynau és Paskievics 1. köt. Bp., é. n. Kicsit kopott vászonkötésben, jó állapotban.
A kőkori világ. Vadászó-gyűjtögetők és korai földművelők. Az ember képes története. Szerk.: Dr. Göran Burenhult. Colin Renfrew előszavával. Fordította: Dr. Kordos László, Dr. Bácskay Erzsébet. Bp.,1995, Officina Nova. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Mátyás király. Emlékkönyv születésének ötszázéves évfordulójára. Szerk.: Lukinich Imre. 1. köt. Bp., [1943], Korvin Mátyás Magyar-Olasz Egyesület - Franklin. Kissé laza, viseltes félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. kötet. Bp., 1935-1936, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Második,bővített kiadás. Kiadói félbőr-kötésben,a gerincen és a borítón kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
Andrić Sándor: A Montenegroi fejedelemség története a legrégibb időtől fogva az 1852-es évig. Szerb okmányok, segédművek, és népénekek után kidolgozta --, fordította Kunos Gyula. Nagybecskerek, 1890. Pleitz Fer. Pál. XII + 153 + [3] p. Aranyozott gerincű félvászon kötésben. Jó állapotban
John E. Morby: A világ királyai és királynői. Az idők kezdetétől napjainkig. Fordította: Hideg János. Budapest, 1991, Maecenas. Kiadói kemény papírkötés, beragasztott Szent László hermát ábrázoló képeslappal, jó állapotban.
Szinay Sándor: II. József. Ébresztő Népszerű Tudományos Füzetek XI. kötet. Bp., 1912, Világosság Rt., 30+2 p. Kiadói papírkötés, hiányos, sérült borítóval.