Darvay Nagy Adrienne: A mesebeli szentmadár. Képek a kolozsvári hivatásos magyar színjátszás 200 évestörténetéből. Kolozsvár, 1992, Héttorony Könyvkiadó-Kolozsvári Állam Magyar Színház. Kiadói kartonált papírkötés, a borító hátoldalán sérüléssel.
Nyulásziné Straub Éva: Öt évszázad címerei a Magyar Országos Levéltár címerein. Bp., 1987, Corvina. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Kosáry Domokos: Művelődés a XVIII. századi Magyarországon. Bp.,1980, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, javított papír védőborítóban.
Edmund és Jules de Goncourt: A nő a XVIII. században I-II. Fordította Wildner Ödön és Fábry Rezső. Kis Helikon 15-16. Bp.,(1921), Rózsavölgyi és társa, 292+4+265+3 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói karton-tokban, jó állapotban Megjelent 3100 példányban. Számozatlan példány.
Kolligátum, 5 db: Taine Hippolit Adolf: A görög művészet bölcselete. Fordította: Dr. Ferenczi Zoltán.; Kemény Zsigmond: Élet és irodalom.; Lessing G. E.: Laokon, vagy a festészet és költészet határairól. Fordította: Braun Zsigmond.; Plutarchos: Perikles. Fordította: Dr. Kacskovics Kálmán. Tóth Rezső bevezetésével.; Kont Ignác: Aristophanes.; Bp., 1877-1898, Franklin. Átkötött félvászon-köté...
Documents sur L'Affaire Mindszenty. Bp., 1949, Janvier. Francia nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papírborítóban, egyébként jó állapotban.